Etická výchova O predmete v ročníkoch 1. až 4. O predmete v ročníkoch 5. až 9. Hodnotenie pre ročníky 1. až 4. Hodnotenie pre ročníky 5. až 9.

Stránky predmetovej komisie Etická výchova

Metódy, prostriedky a kritériá hodnotenia 1.-2. ročník

Na hodine etickej výchovy je vhodné a žiaduce jednotlivcov alebo skupinu žiakov slovne oceniť priebežne i na konci hodiny. Žiaci by mali tiež mať priestor na vyjadrenie, ako sa cítili, ako sa im hodina páčila, v čom by privítali zmenu. Podkladom pre celkové hodnotenie vyučovacieho predmetu sú známky( žiaci získajú minimálne 2 známky) za aktivity na vyučovaní, tvorbu projektov z jednotlivých tém, iné praktické práce a prejavy žiakov. Žiaci sú na vysvedčení hodnotení známkou. Vychádzame z Metodického pokynu č. 22/ 2011 s účinnosťou od 1.mája 2011 na hodnotenie žiakov základnej školy.

3. ročník

Na hodine etickej výchovy žiakov klasifikujeme podľa Metodických pokynov č.22/2011 s účinnosťou od 1. mája 2011 na hodnotenie žiakov základnej školy .Hodnotíme  taktiež formy projektov, rozhovorov a výtvarných vyjadrení postojov a názorov žiaka.

Minimálny počet známok je 1,5 násobok  hodinovej dotácie.

4.ročník

Na hodine etickej výchovy je vhodné a žiaduce jednotlivcov alebo skupinu žiakov slovne oceniť priebežne i na konci hodiny. Žiaci by mali tiež mať priestor na vyjadrenie, ako sa cítili, ako sa im hodina páčila, v čom by privítali zmenu. Podkladom pre celkové hodnotenie vyučovacieho predmetu sú známky( žiaci získajú minimálne 2 známky) za aktivity na vyučovaní, tvorbu projektov z jednotlivých tém, iné praktické práce a prejavy žiakov. Žiaci sú na vysvedčení hodnotení známkou. Vychádzame z Metodického pokynu č. 22/2011 s účinnosťou od 1. mája 2011.

Minimálny počet známok je 1,5 násobok  9-hodinovej dotácie.