Etická výchova O predmete v ročníkoch 1. až 4. O predmete v ročníkoch 5. až 9. Hodnotenie pre ročníky 1. až 4. Hodnotenie pre ročníky 5. až 9.

Stránky predmetovej komisie Etická výchova

Hodnotenie pre ročníky 5. až 9.

Predmet etická výchova bude hodnotený podľa Metodického pokynu č.22/2011 na hodnotenie žiakov základnej školy MŠ SR, ktorý nadobudol účinnosť 1.mája 2011 . Hodnotenie bude mať informatívnu, korekčnú a motivačnú funkciu.

Prospech žiakov v jednotlivých ročníkoch je klasifikovaný známkami klasifikačnej stupnice: 1, 2, 3, 4, 5. Vo výchovno-vzdelávacom procese sa uskutočňuje klasifikácia priebežná a celková (I. a II. polrok). Na kontrolu vedomostí a zručností slúži písomné a ústne skúšanie.  Súčasťou hodnotenia je aj vypracovanie samostatného, prípadne skupinového projektu.

Je vhodné a žiaduce jednotlivcov aj slovne oceniť počas hodiny a skupinu žiakov priebežne i na konci hodiny. Žiaci by mali tiež mať priestor na vyjadrenie, ako sa cítili, ako sa im hodina páčila, v čom by privítali zmenu.

Na hodinách pri hodnotení sa bude  pristupovať k žiakom diferencovane, individuálne, podľa aktivity, pri zapájaní sa do spoločenských akcií, schopnosti vyjadriť samostatný názor, originality myšlienky a odvahu