O predmete v ročníkoch 1. až 4. O predmete v ročníkoch 5. až 7. Hodnotenie pre ročníky 1. až 4. Hodnotenie pre ročníky 5. až 7. Práce a aktivity žiakov na hod. HUV 5.-7.roč.

Stránky predmetovej komisie Hudobná výchova

Metódy , prostriedky a kritériá hodnotenia 1. ročník

Žiak je v priebehu školského roka hodnotený v zmysle metodických pokynov pre hodnotenie a klasifikáciu žiaka schválených MŠ SR č 22/2011 s účinnosťou od 1. mája 2011.Bude hodnotený priebežne , bude používané sumatívne aj formatívne hodnotenie žiaka.

Predmet HV je klasifikovaný na vysvedčení známkami. Prospech žiakov sa klasifikuje nasledovnými stupňami: 1 – výborný, 2 – chválitebný, 3 – dobrý, 4 – dostatočný, 5 – nedostatočný. Žiaci budú klasifikovaní minimálne 2 známkami. Pri hodnotení uplatňuje učiteľ voči žiakom primeranú náročnosť pričom zohľadňuje ich individuálne osobitosti. Cieľom je dôraz na nonkognitívnu zložku výchovno – vzdelávacieho procesu s dôrazom na sebauvedomovanie, sebavýchovu a sebareflexiu osobnosti žiaka a kultivovanie jeho citu, porozumenia a solidarity pre ochranu prírody i kultúrnych hodnôt. Dôležitou súčasťou je utváranie vlastných postojov prostredníctvom rozmanitých činností.

Minimálny počet známok je 1,5 násobok  hodinovej dotácie.

Metódy, prostriedky a kritéria hodnotenia 2. ročník

Žiak je v priebehu školského roka hodnotený v zmysle metodických pokynov  č. 22/2011 pre hodnotenie a klasifikáciu žiakov schválených MŠ SR s účinnosťou od 1. mája 2011.

Predmet HUV je klasifikovaný na vysvedčení známkami. Prospech žiakov sa klasifikuje nasledovnými stupňami: 1 – výborný, 2 – chválitebný, 3 – dobrý, 4 – dostatočný, 5 – nedostatočný. Žiak je klasifikovaní minimálne 2 známkami. Pri hodnotení uplatňuje učiteľ voči žiakom primeranú náročnosť pričom zohľadňuje ich individuálne osobitosti. Cieľom je dôraz na nonkognitívnu zložku výchovno – vzdelávacieho procesu s dôrazom na sebauvedomovanie, sebavýchovu a sebareflexiu osobnosti žiaka a kultivovanie jeho citu, porozumenia a solidarity pre ochranu prírody i kultúrnych hodnôt. Dôležitou súčasťou je utváranie vlastných postojov prostredníctvom rozmanitých činností.

Minimálny počet známok je 1,5 násobok  hodinovej dotácie.

Metódy , prostriedky a kritériá hodnotenia 3. - 4. ročník

Žiak je v priebehu školského roka hodnotený v zmysle metodických pokynov pre hodnotenie a klasifikáciu žiaka schválených MŠ SR č. 22/2011 s účinnosťou od 1. mája 2011. Bude hodnotený priebežne, bude používané sumatívne aj formatívne hodnotenie žiaka.

Žiak je klasifikovaný minimálne 2 známkami. Pri hodnotení uplatňuje učiteľ voči žiakom primeranú náročnosť pričom zohľadňuje ich individuálne osobitosti. Cieľom je dôraz na nonkognitívnu zložku výchovno – vzdelávacieho procesu s dôrazom na sebauvedomovanie, sebavýchovu a sebareflexiu osobnosti žiaka a kultivovanie jeho citu, porozumenia a solidarity pre ochranu prírody i kultúrnych hodnôt. Dôležitou súčasťou je utváranie vlastných postojov prostredníctvom rozmanitých činností.