• Testovanie pohybových predpokladov

• V dňoch 9. – 11.októbra sa na našej škole uskutočnilo testovanie
            pohybových predpokladov žiakov 1. a  3. ročníkov.

Cieľom tohto projektu je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s ostatnými deťmi na celom území SR a zároveň poradiť, resp. nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť svoje vrodené predpoklady.
            Každé dieťa, ktoré testovanie absolvovalo, dostane osvedčenie – informáciu o tom, na akej úrovni sa v jednotlivých motorických testoch nachádza.
            Všetky deti boli počas týchto dní úžasné a s nasadením všetkých svojich síl plnili jednotlivé športové disciplíny, ako napr. skok do diaľky z miesta, predklon v sede, opakovaná zostava s tyčou, výdrž v zhybe, ľah – sed, kotúľanie 3 lôpt, člnkový beh, vlajková naháňačka a vytrvalostný beh.

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Uplynulý týždeň sa niesol v znamení súboja slovenčinárskych vedomostí a jazykových i rečníckych schopností našich ôsmakov a deviatakov.

Ako najzdatnejšia sa ukázala Laura Maláková, potom Filip Schwarz a Bianka Burzová. Na OK našu školu bude reprezentovať Laura, držme jej palce!

• Štvrtáci na plaveckom výcviku

• Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili v dňoch 30. 9. – 4. 10 plaveckého výcviku.

Počas desiatich hodín výcviku si pod vedením trénerky precvičovali základné plavecké zručnosti – dýchanie do vody, ponáranie, orientáciu pod vodou, splývanie, skoky do vody, plávanie na chrbte a zdokonaľovali sa v plaveckom štýle kraul.

Väčšine žiakov sa najviac páčilo lovenie pukov pod vodou. Dostatočne sa vyšantili vo vode počas voľného plávania, kedy si medzi sebou mohli predviesť, čo všetko dokážu. Posledný deň bol súťaživý. Chlapci a dievčatá si zmerali svoje plavecké schopnosti. Víťazi kategórií získali od inštruktorky diplomy za prvé 3 miesta a všetci za absolvovanie plaveckého výcviku dostali od p. učiteliek ,, Mokré vysvedčenie“.

Víťazná dvojica je Hanka Gáfriková a Matiaš Vašíček. Ďalšie miesta si vyplávali Adam Cagala a Zarka Otočková , Miško Kozáček a Nataška Brziaková.

Plávanie ako také má pozitívny vplyv na správne držanie tela, posilňuje imunitný systém, zlepšuje celkovú kondíciu, priaznivo ovplyvňuje obehovú sústavu a i. Aj z týchto dôvodov bol plavecký výcvik pre žiakov prínosom a kurz splnil svoj cieľ. FOTO vo fotoalbume na stránke našej školy.