• Elektronická prihláška do 1. ročníka

• Vážení rodičia,

ak máte vo Vašej rodine budúceho prváka, alebo prváčku pre šk. rok 2023/24, dávame Vám do pozornosti možnosť zaregistrovať svoje dieťa formou elektronickej prihlášky. Je to veľmi jednoduché. Pod týmto textom nájdete odkaz, na ktorý ak kliknete priamo Vás presmeruje na vyplnenie el. prihlášky pre svoje dieťa. Škola tak Vaše dieťa zaregistruje v svojom systéme a v čase oficiálneho zápisu Vám na Váš e-mail pošle pozvánku k zápisu dieťaťa do 1. ročníka. Vyplnením prihlášky nám výrazne uľahčíte administratívne zaťaženie počas zápisu detí. V šk. roku 2023/24 chceme otvoriť dve triedy 1. ročníka. Ako s triednymi učiteľkami predbežne počítame v uvedených triedach s Mgr. Evou Pilátovou a Mgr. Janou Bulíkovou.

Ďakujeme za Vašu dôveru.

• Všetkovedko 1. stupeň

• Toto sú naši 13 ocenení žiaci, ktorí sa popasovali s úlohami z rôznych oblastí v súťaži Všetkovedko. V tejto vedomostnej súťaži si vysúťažili najviac bodov a získali titul Všetkovedko :

Peťko Kotlárik 4. A

Zarka Otočková 2.r.

Danka Michalčíková 3. r.

Matiaš Vašíček 2.r.

Veríme, že v budúcom školskom roku zabojuje o tento pekný titul viac našich žiakov.

• Šaliansky Maťko

• V školskom kole recitovania povestí - Šaliansky Maťko sa na víťazných miestach umiestnili:

V kategórii mladších žiakov

1. miesto Simona Verešová

2. miesto Michaela Marková

3. miesto Ján Michalovič

V kategórii starších žiakov

1. miesto Dávid Beňo

2. miesto Viktória Strempeková

Medzi žiakmi z najmladšej kategórie sa na víťazných priečkach umiestnili :

1. miesto Zarka Otočková

2. miesto  Natálka Polušinová

3. miesto Emka Sokolíková

Víťazi oboch kategórií postupujú do okresného kola.

Gratulujeme a držíme palce!

• Zamestnanci absolvovali kurz poskytnutia prvej pomoci.

• Dňa 05. januára sa všetci zamestnanci školy zišli v priestoroch školskej jedálne. Dôvovom bolo absolvovanie kurzu poskytnutia prvej pomoci, ktorý zabezpečilo vedenie školy v spolupráci s Rescue Academy s.r.o. Považská Bystrica. Lektorka kurzu predniesla všetkým prítomným zamestnancom základné pravidlá pri poskytovaní prvej pomoci v ohrození života, ale aj pri menších či väčších poraneniach. Sami si uvedomujeme, že škola je síce bezpečným miestom pre našich žiakov, napriek tomu však chceme byť pripravení a aj prevenciou a vzdelávaním sa v tejto oblasti predchádzať úrazom, či zraneniam na pôde školy. Sme veľmi radi, že všetci zamestnanci pristúpili ku kurzu zodpovedne. Pri svojej účasti si okrem zopakovania teoretických poznatkov vyskúšali napr. aj praktické cvičenie nácviku oživovania človeka. Dúfame, že nebudeme musieť získané poznatky nikdy využiť priamo v praxi, ale už teraz vieme, že väčšina z nás je aj na takéto situácie vopred pripravená.

(vš)